Ekologia i zrównoważony rozwój – przyszłość nowoczesnego świata”

17 października 2016 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się proekologiczna konferencja dla mieszkańców Częstochowy. W czasie spotkania zaproszeni goście uczestniczyli w debacie „Ekologia i zrównoważony rozwój – przyszłość nowoczesnego świata”. Ponadto, dla wszystkich przybyłych przygotowano prezentację multimedialną „Potęga odwiecznej kobiecości”, łączącą taniec, śpiew, muzykę, filmy, slajdy i wspólną zabawę z publicznością. Najbardziej proekologiczne częstochowianki otrzymały wyróżnienia Prezydenta Miasta Częstochowy. W konferencji uczestniczył z naszej szkoły Pan Dyrektor Jacek Grzegorzewski, Pani Wicedyrektor Magdalena Celeban oraz delegacja uczniów pod opieką Pani Kamili Sality i Pani Agnieszki Burzyńskiej.