Sprawozdanie z pobytu w ramach programu Erasmus + „Stawiam na kształcenie zawodowe”.

W ramach projektu edukacyjnego „STAWIAM NA KSZTAŁCENIE ZAWODOWE"

na praktykach zawodowych w Niemczech w dniach od 10.10.2016r do 29.10.2016r przebywała 18 osobowa grupa uczniów klas III z Technikum Samochodowego.

W trakcie pobytu uczniowie pracowali w niemieckich firmach z  branży motoryzacyjnej  w rejonie Bad Freienwalde.

Zakłady pracy spełniły ich oczekiwania, mieli dobry kontakt ze współpracownikami, rozwijali swoje umiejętności językowe i zdobywali nowe, tak potrzebne w dzisiejszych czasach, doświadczenie zawodowe. Ponadto, poznali kuchnię niemiecką oraz życie codzienne mieszkańców regionu Brandenburgii. W weekendy  uczestnicy projektu uczestniczyli w ciekawym programie kulturowym i w treningu kompetencji.

Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki Berlina i Drezna, podnośnię statków w Niederfinow, niedzielne popołudnia spędzali na kręgielni. Prawdziwą gratką był pobyt w Szklanej Manufakturze w Dreźnie, gdzie produkuje się luksusowe modele Volkswagena.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały : Z. Wróblewska, I. Pędziach-Irczewska.