INAUGURACJA PROGRAMU: „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

W dniu 4 listopada 2016r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta zainaugurowano VII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”.

Podczas spotkania uczniowie częstochowskich szkół (oraz ich nauczyciele) poznali najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w internecie oraz dyskutowali o własnych doświadczeniach, związanych z tematem. Młodzież mogła również zapisać na warsztaty, których tematyka oscyluje wokół podstaw ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa w internecie oraz otwartych zasobów edukacyjnych.

Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele: Fundacji EduKABE z Łodzi – Barbara Michalska

Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę z Warszawy– Maciej Kępka

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli" to przedsięwzięcie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, realizowane od 2009 roku przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W Częstochowie program realizuje: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych przy współpracy z Zespółem Szkół Technicznych, Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia oraz Akademią im. J. Długosza.

Koordynatorem programu jest p. Magdalena Celeban

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięcia p.Justynie Sobczyk-Szwed, Kamili Salicie Iwonie Kowalik oraz uczniom z naszej szkoły.