Wyjście na Jasną Górę

W czwartek 03 listopada 2016 klasa II TE i II c TS wraz z opiekunami p. Małgorzatą Wolną, p. Rafałem Matuszewskim i ojcem Janem Zinówko udali się na Jasną Górę aby poznać historię dziedzictwa kulturowego. Młodzież swą wędrówkę rozpoczęła od poznania historii kościoła św. Barbary, którego to historia niewątpliwie związana jest z dziejami klasztoru. Ojciec Jan przybliżył wszystkim historię związaną z kultem obrazu Czarnej Madonny. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła Kaplicę Cudownego Obrazu, bazylikę, zakrystię kapicę św. Pawła pierwszego pustelnika, Kaplicę Relikwii, Salę rycerską, bastion św. Rocha. Uczniowie mieli również możliwość nawiedzić krypty mieszczące się w podziemiach klasztoru.

Organizatorzy wyjścia i uczniowie składają szczególne podziękowania dla ojca Jana Zinówko za rzetelne i pełne zaangażowanie podczas oprowadzaniu po Jasnej Górze.