Bilet do Brukseli nagrodą w konkursie „100 lat Niepodległości”

16.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie odbył się finał konkursu „100 lat Niepodległości”, którego organizatorką była Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska. Honorowy patronat nad konkursem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach: „Wywiad z moim dziadkiem” – klasy III-V, „Moja rodzinna droga do niepodległości” klasy VI-VIII i III Gimnazjum oraz „Skrywane historie rodzinne i lokalne związane z odzyskaniem przed 100 laty Niepodległości” dla klas I-III Liceum i I-IV Technikum.

Zadaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych było napisanie eseju na wyżej podany temat. Uczennica klasy II a TS - Wiktoria Kasprzyk razem z opiekunem p. Aliną Grabną przeprowadziły rozmowę z p. Anną Bielecką (Prezesem Stowarzyszenia Rodzina Katyńska) i jej córką p. Beatą Bielecką, które opowiedziały historie rodzinne skrywane przez lata, a także pozwoliły nam uwiecznić na zdjęciach swoje pamiątki.

Dzięki tej rozmowie Wiktoria zebrała materiał do pracy. Esej okazał się na tyle ciekawy, iż komisja konkursowa dała mu najwyższe oceny, a Wiktoria została laureatem I miejsca.

Nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych jest wyjazd studyjny ucznia wraz z opiekunem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Alina Grabna