Wycieczka uczniów do Zakładów FIAT w Tychach

W dniu 8 października 40 uczniów z klas IIb, IIa, IVc Technikum Samochodowego wyjechało do Tych w celu zwiedzania zakładu wchodzącego w skład koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) produkującej auta marki Fiat. Pierwszym punktem wycieczki było szkolenie BHP dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie pobytu na terenie Zakładu. Podczas pobytu w FCA uczniowie zapoznali się z historią Zakładu, rodzajem i wielkością produkcji oraz systemami bezpieczeństwa i jakości obowiązującymi w fabryce. Następnie zwiedzili wydziały produkcyjne modeli Fiat 500 i Lancia Y: spawalnię , lakiernię i wydział montażu wraz z linią odbioru gotowych samochodów. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: J.Jaśkiewicz, B.Kołodziejska, K.Knop.