Marszobieg

2 czerwca 2019 roku w Olsztynie koło Częstochowy odbył się Marszobieg, rozegrany w nowej formule z zawodami biegowymi pod nazwą Jura Tor Tura.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Na starcie stanęło 130 zawodników, którzy mieli do pokonania blisko siedmiokilometrową trasę, prowadzącą wokół ruin średniowiecznego zamku.

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie reprezentowała grupa zawodników pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego, Agnieszki Bugary.

Uczniowie w komplecie ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe koszulki i wylosowali wiele atrakcyjnych nagród. Przed zawodami oraz po ich zakończeniu promowali szkołę, rozdając widzom ulotki i plakaty.

Relacja z imprezy znalazła się na stronie Urzędu Gminy Olsztyn, antenie TV Orion oraz  w Gazecie Wyborczej.