„Dzieci Częstochowy Orlętom Lwowskim”

W dniach 01.03.-19.06.2019 r. odbyła się zbiórka makulatury przeznaczona na dofinansowanie tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterskim obrońcom Lwowa z lat 1918 – 1919 – Orlętom Lwowskim, która została zamontowana na Jasnej Górze.

Zbiórka została zorganizowana we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

W zbiórkę makulatury włączyli się: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Łącznie zebrano 1900 kg. W akcję najbardziej zaangażowały się klasy II TM przynosząc aż 543 kg makulatury oraz klasa II c TS, która przyniosła 281,5 kg makulatury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce i wsparcie szlachetnej akcji. Jednocześnie informujemy, że w nowym roku szkolnym akcja będzie kontynuowana.