UROCZYSTOŚCI NA PLACU BIEGAŃSKIEGO

W czwartek 19 marca 2015r. na Placu im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie, odbyła się uroczystość miejska poświęcona uczczeniu imienin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Przed pomnikiem Marszałka zebrali się przedstawiciele władz miasta, Policji, zaproszeni goście, poczty sztandarowe, delegacje szkół i mieszkańcy miasta.Po przemówieniach i krótkim występie uczniów Zespołu Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie, złożono kwiaty pod pomnikiem. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego. W Muzeum odbyła się ciekawa prelekcja poświęcona związkowi Marszałka Piłsudskiego z warszawskim Belwederem - wygłoszona przez pana Mariusza Kolmasiaka. Po prelekcji można było również zobaczyć wystawę poświęconą zaprezentowanemu tematowi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I TM - Kwiatkowski Bartosz, Purgal Mateusz, Kluczny Kamil i Wojtak Mateusz pod opieką pani mgr Aleksandry Kuśmirek.