Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Informacja dla absolwentów 

 

Od dnia 15.06.2018 będą wydawane dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla absolwentów naszej szkoły.

 

 

Nowy film promocyjny ZSSB 

 

 

 

 

manekin challenge ZSSB

 

 

 

 

 

Artykuły

KOLEJNY SUKCES W PROJEKCIE „ MŁODZI – KREATYWNI”

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Dnia 8 czerwca 2018r. Odbyła się Gala podsumowująca V edycję projektu „ MŁODZI – KREATYWNI.” Celem projektu było pogłębienie wiedzy i umiejętności jego uczestników w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Wspólna wyprawa na kręgle

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

25.05.2018r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Samochodowo Budowlanych, działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu Akcji Katolickiej, wybrała się pod opieką katechety p. Rafała Matuszewskiego do kręgielni ,,Złote Arkady" w Częstochowie.

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum w ZSSB - rozdanie nagród

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

30 maja w naszej szkole w gabinecie Pana  Dyrektora odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców V Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum. Dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz ich opiekunom wręczyła Pani wicedyrektor Agnieszka Burzyńska. Przypominamy,że I miejsce zajęła Maja Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr. 29 w Częstochowie, II miejsce zajęli Roch Konopacki ze Szkoły Podstawowej nr.13  w Częstochowie i Maciej Świącik  ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach oraz III miejsce przypadło Julii Kisteli ze Szkoły Podstawowej nr.29 w Częstochowie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

„Praktyka czyni mistrza” w Portugalii gr 3

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

Po wielu tygodniach przygotowań, zarówno językowych jak i pedagogicznych, uczestnicy projektu „Praktyka czyni mistrza” mogli w końcu wyjechać na staż, który odbył się w dniach 19.05. - 09.06.2018. Kolejnych dziewięciu uczniów ZSSB odbyło zagraniczną praktykę w portugalskim Esposende. Stało się to możliwe dzięki programowi Erasmus+.

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

18 maja 2018 r. dzień w którym nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie reprezentowanego przez Dyrektora mgr inż. Jacka Grzegorzewskiego z Wojskową Komendą Uzupełnień w Częstochowie reprezentowaną przez ppłk. Adriana KLIMKA w trakcie Pikniku Mundurowego RAZEM W SZYKU organizowanego przez WKU na Palcu Biegańskiego w Częstochowie. Zawarte porozumienie o współpracy ma na celu wzajemną pomoc w propagowaniu Sił Zbrojnych oraz etosu żołnierza wśród młodzieży szkolnej, oraz budowanie postaw moralnych i patriotycznych.   Piknik Mundurowy „RAZEM W SZYKU” zorganizowany został przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Częstochowie, pod częstochowskim Ratuszem można było spotkać przedstawicieli jednostek wojskowych, służb mundurowych, organizacji proobronnych oraz przedstawicieli częstochowskich szkół Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych reprezentowała klasa I A Technikum Samochodowego o profilu policyjno – prawnym wraz z nauczycielami panią Ewą Jurą i panami Tomaszem Kłosowskim i Dariuszem Zalasem.

 

„SZACUNEK I WSPARCIE” 29.05.2018 DNIEM WETERANA

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

29 maja to Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to święto ustanowione przez Sejm w 2011 roku. Powiązane jest z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Jest to dzień będący uhonorowaniem wszystkich uczestników misji, ale w szczególności jest docenieniem krwi, poświęcenia na mapie świata. Jest przypomnieniem społeczeństwu o tym, że Polacy walcząc, pełniąc służbę w misjach godnie wypełniali stawiane przed nimi zadania zobowiązań sojuszniczych NATO i innych struktur. To dzień w którym po raz 7 od ustanowienia w 2012r możemy podziękować tym którzy stoją na straży ludzkiej godności i humanitaryzmu. W tym celu Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych mgr inż. Jacek Grzegorzewski wystąpił do komendanta Wojskowej Komendy uzupełnień w Częstochowie ppłk Adriana Klimka z prośbą o objęcie patronatem spotkania z młodzieżą weteranów działań poza granicami kraju, na które jako prelegentów zaprosił ppłk Romana Syczewskiego i kpt Roberta Rolewskiego. W spotkaniu zorganizowanym w ZSSB uczestniczyli pani Agnieszka Wiśniewska Specjalista Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pan major Andrzej Kowalski Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pani Beata Kaczmarek dyr. Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pani Iwona Matysek nauczyciel Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pan Sebastian Domagała przedstawiciel Reicing Corner , pan Ryszard Kubicki nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 41, młodzież klas o profilu policyjno - prawnym ZSSB oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Blachowni i Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie.

Wymiana młodzieży

2018-06-07

    W dniach od 11 do 15 maja 2018 roku grupa 22 uczniów z klas maturalnych wraz z 4 opiekunami z EUROPAISCHE GYMNASIUM  WALDENBURG z Niemiec gościła w naszej szkole. To kolejny rok współpracy naszej szkoły ze szkołą w Waldenburgu w ramach wymiany młodzieży. W pierwszym dniu pobytu grupa zwiedziła Częstochowę.

Zajęcia edukacyjne na Politechnice Częstochowskiej

2018-06-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.05 klasa III TM uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki pt "Nowoczesne techniki obróbki skrawaniem" Grupa zapoczątkowała wizytę pomiarami warsztatowymi, jak również omówiona została obróbka frezowania, podparta programem na frezarce CNC. Tą dziedzinę obróbki szczegółowo omówił nam pan dr inż. Piotr Paszta. Kolejnym etapem naszego wykładu była obróbka toczenia. Pan dr inż. Rafał Gołębski po omówieniu wstępnych czynności obróbki, przystąpił do procesu skrawania na tokarce CNC. 

Informacja dotycząca projektu "Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start - doposażenie szkół zawodowych w Częstochowie"

2018-06-04

XXII FINAŁ WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

2018-06-04
Powiększ zdjęcie

W dniu 26.05.2018 w Żarnowcu odbył się XXII Turniej Motoryzacyjny. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Patryk Szlacheta, Jakub Zaskórski, Dominik Biernat , która zajęła I miejsce w Turnieju Powiatowym w Częstochowie, zajęła V miejsce w województwie śląskim. Do konkursu drużynę przygotowali Bogusław Kurzelowski i Dariusz Zalas. Opieka drużyny Dariusz Zalas.

 

„Polonez dla Niepodległej"

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

W piątek 25 maja 2018r młodzież częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych zatańczyła „Poloneza dla Niepodległej”. Był to ciekawy pomysł, na uczczenie zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentanci szkół, przy akompaniamencie orkiestry, przeszli uroczyście III Aleją na Plac Biegańskiego i tam zatańczyli wspólnie poloneza. Udział w uroczystości wzięli również prezydent miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk i zastępca prezydenta miasta pan Ryszard Stefaniak. Była to inicjatywa Zespołu Szkół Technicznych i Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Intensywne próby odbywały się przez kilka dni poprzedzających wydarzenie. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie reprezentowali: Paulina Kaczmarzyk i Monika Ryś z klasy III a TS, Krystian Biernat z klasy II a TS i Patryk Kościńczyk z klasy I TM.

Tekst i zdjęcia A. Kuśmirek

41 Wojewódzkie Zawody Sportowo- Obronne „Sprawni jak żołnierze” w Chorzowie

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

18 maja uczniowie naszej szkoły reprezentujący region częstochowski wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo- Obronnych „Sprawni jak żołnierze” w Chorzowie. Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce w prestiżowej rywalizacji „Dwuboju ogniowego” na którą składało się strzelanie i rzut granatem.

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy III miejsce do której zaliczano strzelanie, rzut granatem, pierwszą pomoc, sprawnościowy tor przeszkód i bieg na orientację.

Wycieczka na Ukrainę

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

W dniach 05-10.05.2018 r. przedstawiciele naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w wyjeździe edukacyjnym na Kresy. Program wyjazdu obejmował takie miejsca jak: Olesko, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż, Skała Podolska, Chocim, Okopy Św. Trójcy, Kamieniec Podolski, Lwów.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

18.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły z klasy I a TS, I b TS, II a TS, II c TS wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Zamkowego w Pszczynie zorganizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

V KONKURS MOTORYZACYJNY „MOBILNA KOMUNIKACJA „

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 23.05.2018 w Zespole Szkół Samochodowo- Budowlanych odbył się V Konkurs Motoryzacyjny „Mobilna Komunikacja”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 38 z Częstochowy, drugie miejsce SP nr 8 z Częstochowy, trzecie miejsce SP nr 48 z Częstochowy a czwarte nagradzane miejsce SP nr 41 z Częstochowy. Nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Dyrektor Szkoły Pan Jacek Grzegorzewski wręczył dyplomy wraz z nagrodami. Celem konkursu jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Konkurs przygotowali i przeprowadzili Beata Kołodziejska, Krzysztof Knop, Bogusław Kurzelowski i Dariusz Zalas. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu Pani Sabinie Matera z WORD w Częstochowie oraz Panu Krzysztofowi Zbrojkiewiczowi z WOPR w Częstochowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

B. K.

WYNIKI V POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III GIMNAZJUM

2018-05-25